ProSpánek Praha Černý Most - Chlumecká 1532

4.7/5 based on 8 reviews

Contact ProSpánek Praha Černý Most

Address :

Chlumecká 1532, 198 00 Praha 14-Kyje, Czechia

Phone : 📞 +777979
Postal code : 198
Website : http://www.prospanek.cz/
Opening hours :
Sunday 10AM–8PM
Monday 10AM–8PM
Tuesday 10AM–8PM
Wednesday 10AM–8PM
Thursday 10AM–8PM
Friday 10AM–8PM
Saturday 10AM–8PM
Categories :
City : Praha Kyje

Chlumecká 1532, 198 00 Praha 14-Kyje, Czechia
m
monika kleinova on Google

Dobrý den, včera jsme navštívili společně s partnerem prodejnu na Černém mostě. Na prodejně nás ihned oslovila moc příjemná paní, která se nám po celou dobu strávenou na prodejně věnovala. Jmenovala se Petra a právě jí bych za mě i mého partnera chtěla velice poděkovat. Vysvětlila nám vše co se tyče matrací. Vyzkoušeli jsme si typy matrací. Ze všeho nejvíce mě strašně hřálo u srdce s jakým nasazením, úsměvem a profesionálním výstupem se paní projevovala. Věnovala se nám na 200 %. Prodejnu doporučím všem, kdo se jen zmíní o tom, že by potřeboval novou matraci či postel. Ještě jednou velice děkuji. Takových lidí už se v dnešní době nevidí. Monika K.
Good day, yesterday we visited a shop on Černý most together with our partner. We were immediately approached by a very nice lady at the store, who took care of us throughout the time we spent in the store. Her name was Petra and I would like to thank her very much for me and my partner. She explained everything to us about the mattress rods. We tried the types of mattresses. Most of all, it warmed my heart terribly with what commitment, smile and professional performance the lady showed. She paid 200% of us. I will recommend the store to anyone who just mentions that they need a new mattress or bed. Thank you very much again. Such people are no longer seen nowadays. Monika K.
P
Petr Svoboda on Google

Velmi prijemny personal, ochotne a odborne poradi. Rozumne ceny, vyborna dostupnost zbozi.
Very friendly staff, helpful and professional advice. Reasonable prices, excellent availability of goods.
K
Kamila Chytraholka on Google

Profesionální přístup, velmi vstřícný personál. Matrace od kvalitních výrobců. Za mě velmi příjemný nákup. Už se těším až bude objednané zboží připraveno na prodejně a konečně se pořádně vyspím. :)))
Professional approach, very helpful staff. Mattresses from quality manufacturers. Very nice purchase for me. I'm already looking forward to the ordered goods being ready at the store and finally getting a good night's sleep. :)))
B
Bea Glova on Google

S manzelom sme vyberali matrac a pomahal nam asistent Frantisek, ktory mal neskutocne excelentny servis.Hned na zaciatku nam vzal kabaty, zdvorilo sa predstavil a ukazal nam par matracov, ktore by pre nas boli vhodne.Ohuril nas nielen svojim pro-klientskym pristupom, prijemnym a trpezlivym vystupovanim, ale aj hlbokou znalostou o produkte a vseobecne o spani.Jeden z najlepsich servisov,ake sme zazili v Prahe (pardon, ale tu su ludia po vacsine nervozni, neochotni, a este sa na vas ako zakaznika vykricia) cim bol Frantisek uplny protiklad. A skoda je, ze ak sa takyto ludia najdu tak ani niesu ohodnoteni.Urcite odporucame tohto mladeho muza, pri vybere vasej matrace. Konecne budete mat pocit, ze niekomu na Vas zalezi. Dakujeme a zelame vela uspechov! Pe&Be :-)
My husband and I chose a mattress and our assistant Frantisek helped us, who had an incredibly excellent service. Right at the beginning he took our coats, introduced himself politely and showed us a couple of mattresses that would be suitable for us. One of the best services we have ever experienced in Prague (sorry, but here people are mostly nervous, reluctant, and still shout at you as a customer), which was Frantisek. complete opposite. And it's a pity that if such people are found, they are not even evaluated. We definitely recommend this young man when choosing your mattress. Finally, you will feel that someone is after you. Thank you and have a lot of success! Pe & Be :-)
N
Nikola Krejzová on Google

V Bonami jsem koupila přesně to, co jsem potřebovala. Příjemná obsluha, dobré ceny..
In Bonami, I bought exactly what I needed. Pleasant service, good prices ..
B
Barbora Baťhová on Google

Normálně recenze nedávám, ale tady musím, protože s takovým úžasným zákaznickým servisem jsem se dlouho nikde nesetkala. Kdyby prodavači v obchodech byli takoví jako paní Petra, která nás provedla výběrem matrace, tak by nakupování byla radost. Hned od prvního okamžiku byla milá, usměvavá, vše nám vysvětlila a nechala nás vše vyzkoušet, a ani na okamžik jsme neměli pocit, že snad zdržujeme nebo otravujeme jako je tomu jinde. Opravdu klobouk dolů, od paní Petry by se měli všichni učit!
I don't normally give reviews, but I have to here, because I haven't met such an amazing customer service anywhere for a long time. If the vendors in the stores were like Mrs. Petra, who guided us through the choice of mattresses, shopping would be a pleasure. From the very first moment, she was kind, smiling, she explained everything to us and let us try everything, and even for a moment we didn't feel like we were delaying or annoying like elsewhere. Really hat down, everyone should learn from Mrs. Petra!
O
Olga Kukhta on Google

Díky paní Vašinové jsme se konečně dobře vyspali na novém polštáři, který ona s námi celou hodinu pečlivě vybírala. S takovým přístupem na cenu už pak ani nekoukáš! Doporučuji !
Thanks to Mrs. Vašinová, we finally slept well on a new pillow, which she carefully selected with us for an hour. With such an approach to the price, you don't even look! I recommend !
R
Radovan Thuringer on Google

Super ?

Write some of your reviews for the company ProSpánek Praha Černý Most

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *