Brdský Spoj, originál 1990 - Legionářů 400

5/5 based on 1 reviews

Brdský spoj - Úvod - Brdskyspoj.cz

Spartak Příbram zakončil sezonu skalpem exdivizního Nového Strašecí

22.6.2018 | 09:03 | Sport - Poslední zápas sezony vyšel fotbalistům Spartaku Příbram na výbornou. V domácí prostředí si poradili se soupeřem z Nového Strašecí jasně 3:0 a rozloučili se tak nejlepším možným způsobem nejen se sezonou, ale také s kapitánem Martinem Suchým. Spartak vstupoval do utkání s teoretickou nadějí na páté místo. Potřeboval ale zvítězit a doufat v porážku Lhoty, která zajížděla do Semic. „Samozřejmě, že jsme chtěli ještě o páté místo zabojovat, ale především jsme očekávali, že Nespeky zvládnou duel se Slaným, takže jsme potřebovali vyhrát, abychom uhájili své šesté místo. Chtěli jsme se také rozloučit se sezonou dobrý výkonem, vítězstvím a poděkovat tím všem, kteří nás během letošního ročníku podporovali,“ prozradil příbramský trenér Marek Zárybnický. Zápas se nesl rovněž v duchu rozlučky se stoperem Martinem Suchým, který nastoupil ke svému poslednímu zápasu v dresu Spartaku. „Martin se už dříve rozhodl skončit. I kvůli tomu mělo střetnutí velmi speciální příchuť,“ podotkl Zárybnický. Spartakovci od začátku přehrávali svého soupeře a šli si za svým cílem. K jeho splnění je už v 11. minutě nasměroval kanonýr Bábíček, který otevřel skóre. Spartak i po úvodním gólu dominoval, ale v závěru poločasu hosté hru vyrovnali a mohli rovněž udeřit. „Hru jsme měli převážně pod kontrolou, ale pak jsme dovolili soupeři dostat se do hry a museli jsme přestát jeho tlak. Naštěstí jsme to zvládli a udrželi do poločasu nejtěsnějším možné vedení,“ ulevil si příbramský lodivod. Jak se po přestávce ukázalo, jednalo se o klíčovou pasáž. Spartak po návratu z kabin na hřišti opět exceloval a projevilo se to i ve skóre. Příbramským hráčům stačilo pouhých devět minut, aby duel definitivně rozhodli. Ve 47. minutě přidal uklidňující druhou branku Hájek a po něm se v 54. minutě prosadil ještě Vašek. Následně si hráči už jen hlídali své vedení a zápas dovedli v klidu do vítězného konce. „Druhá půle byla pouze o nás. Soupeři jsme nedali téměř žádnou šanci a především jsme velmi brzo odskočili na tříbrankový rozdíl, čímž jsme zlomili jeho odpor a zaslouženě zvítězili,“ měl jasno Marek Zárybnický. Spartak tak splnil svůj plán, ale na páté místo se nakonec neprobojoval. Lhota v závěru utkání vyrovnala v Semicích a uhrála bod, kterým uhájila své postavení. Příbramský klub tak zakončil sezonu na šesté příčce. „Mrzí mě to, protože jsme byli blízko, ale i šesté místo je pěkné. Alespoň máme motivaci pro příští sezonu. Těší mě, že jsme zápas s Novým Strašecím zvládli a rozloučili se důstojně s Martinem Suchým, který odehrál vynikající duel a patřil k našim nejlepším hráčům, tak i s fanoušky. Sezona byla úspěšná a  všem bych na ní rád poděkoval,“ dodal Zárybnický.   Spartak Příbram – So Nové Strašecí 3:0 Branky: 11. Bábíček, 47. Hájek, 54. Vašek. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: 0 – Svoboda, Jan Mrázek, Trnka, Lukáš Mrázek. Poločas: 1:0.   Ostatní výsledky 30. kola krajského přeboru: Poříčí n. Sáz. – Libiš 2:1, Klíčany – Hvozdnice 3:1 (2:0), Semice – Lhota 3:2 po pen. (2:2), Nespeky – Slaný 2:1 (2:0), Rejšice – Slaný 2:1 (2:0), Rejšice – Kutná Hora 3:2 (1:1), Horky n. Jiz. –  Poříčany 8:2 )2:2), Tuchlovice –  Beroun 2:3 (1:1).     1. Poříčí n. Sáz.              30  21  3  2    4  65:31  71   2. Horky n. Jiz.                30  19  3  1    7  74:34  64   3. Beroun                        30  18  1  0  11  67:53  56   4. Libiš                            30  16  1  2  11  65:45  53   5. Lhota                          30  14  2  5    9  67:50  51   6. Sp. Příbram               30  13  4  3  10  68:48  50   7. Nespeky                     30  14  2  2  12  47:50  48   8, Klíčany                       30  14  1  2  13  59:60  46   9. Nové Strašecí            30  11  2  4  13  69:80  41 10. Slaný                          30  11  2  3  14  49:52  40 11. Hvozdnice                  30  11  2  1  15  53:66  40 12. Tuchlovice                 30    9  4  2  15  52:67  17 13. Kutná Hora                30  10  2  1  17  45:60  35 14. Poříčany                    30    9  2  2  17  53:97  33 15. Semice                      30    8  1  4  17  47:81  30 16. Rejšice                      30    6  3  3  19  56:67  26 (bz)