5/5 based on 1 reviews

8. 6. 2022   Něco málo z činnosti mladých hasičů
Sportovní sezóna mladých hasičů pomalu končí, tak je čas podat veřejnosti pár informací.
Zimní přípravu jsme s mladými hasiči strávili v tělocvičně 5. ZŠ, kam jsme docházeli až do půlky dubna vždy každý pátek a tréninky probíhaly v době 17.00 - 18.30 hod.
Závody v uzlové a hadicové štafetě proběhly v sobotu 5. března ve sportovní hale v Raškovicích. Dětí bylo málo, ale nějak jsme to nakonec poskládali. Mladší žáci skončili na 4. a 4. místě, starší žáci na 9. a 10. místě. V půlce dubna jsme se přesunuli zpět na Goodwill, kde jsme trénovali štafety a útoky na Plamen. Podmínky pro trénování zde nejsou úplně ideální, protože je zde opravdu málo místa a někdy to vyžadovalo velkou dávku improvizace a představivosti, ale všechno jsme nakonec zvládli.
Jarní kolo Plamene se konalo 21. května opět na stadionu TJ Slezan. Starším žákům na závodech štěstí moc nepřálo. Ve štafetě dvojic skončili na 5. místě a v PÚ CTIF na 2. místě, ale ve štafetě 4x60 m se jedna štafeta vracela pro hasičák a druhá dostala NP za proudnici, takže z toho bylo 18. místo. Čas požárního útoku jim zase atakoval 1. místo, nástřiky byly vzorové, avšak nenašroubovaná savice na stroji jim přinesla NP a 17. místo. Celkově se tak starší žáci umístili na 9. místě. Mladším žákům štěstí naopak přálo. Štafetu dvojic vyhráli, na požárním útoku si vyběhli 2. místo a ve štafetě 4x60 m skončili 4. Jelikož jich bylo málo, tak disciplíny CTIF neběželi, což jim vyneslo dvakrát 9. místo. A i přes tento handicap skončili celkově na neuvěřitelném 4. místě.
Do prázdnin máme v plánu objet s mladými hasiči ještě nějaké pohárovky a uskutečnit nějakou společnou akci.
Velmi také doufáme, že se k nám v září připojí nějací noví členové, protože tato sezóna byla opravdu co se dětí týká velmi na hraně.
....................................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kubečková Eva