WPAUTO - Bezděkovské Předměstí

4.7/5 based on 8 reviews

About WPAUTO

Stanislav Brousek (* 29. 9. 2007), Pasečnice u Domažlic

Už ve 3 letech se proháněl po louce na motorce, a to ho dovedlo až k tomu, že si v roce 2012 zajel svůj první závod Chodský čakan jako řidič buggyny, kde si dojel pro první místo, a to 2 roky po sobě. Už nebylo kam by se mohl dál posunout, tak se rozhodl v 8 letech pro start na republikových závodech, kde hned první sezónu skončil na 3. místě. V roce 2018 získal titul mistra České republiky. V roce 2019 postoupil v závodění o třídu výš.

V roce 2020 jel celkem 10 závodů v kategorii Racer Buggy 250, kde všech 10 závodů vyhrál, z toho bylo 6 republikových, a stal se už po druhé mistrem České republiky.

Pro rok 2021 byl vybrán autoklubem ČR jako jediný Čech do závodů na mistrovství Evropy v autokrosu v kategorii CrossCar Academy Trophy. Celkem se jelo 5 závodů o 13 závodnících. Jednalo se o buggyny s náhonem na zadní nápravu s motorem Yamaha o obsahu 750 cm3. První závod, který se konal ve Francii nedopadl dobře.  Avšak 2. závod, který se konal na domácí půdě v České republice v Přerově dojel na krásném 3. místě. V italské Maggiore, kde se mohl umístit na 3. místě, bohužel kvůli defektu pneumatiky dokroužil až na 9. místo. Z předposledního závodu, který se pořádal ve Španělsku musel odstoupit, kvůli střetu se soupeřem. V tomto závodě se mohl umístit na velmi dobrém místě. Poslední závod mistrovství světa v rallycrossu v německém Nürburgringu se umístil na 2. místě.

V sezóně pro rok 2021 se celkově umístil na 6. místě. Samozřejmě se účastnil i několika závodů v kategorii juniorbuggy v České republice.

V roce 2022 by se rád účastnil celého mistrovství České republiky v kategorii juniorbuggy se svojí buggy Suzuki GSXR o obsahu 600 cm3, s náhonem na všechny 4 kola.

V první polovině roku 2022 absolvoval už 3 závody o celkovém umístění na 5. pozici. První závod zajel v Humpolci, byl to taky první závod českého šampionátu, kde se zadařilo až do chvíle, než se ve 3. rozjížďce vyboural a poškodil si buggynu. Nicméně mechanik buggynu opravil velmi rychle a týden na to jel 2. závod českého mistrovství v Německu, odkud spokojeně odjížděl s druhou pozicí ve finále. 3. závod se konal v Přerově, kde se umístil na 4. místě.

Poté už startoval na prvním závodu mistrovství Evropy v kategorii CrossCar Academy Trophy v Německu, kde dojel na krásném 3.místě. Další týden se zúčastnil v Nové Pace závodu v kategorii juniorbuggy. Jednalo se také o mistrovství Evropy, kde skončil na 2. místě a ve finále startoval z 1. řady. Tři kola se držel na třetí pozici, ale pak měl defekt pravé zadní pneumatiky. Poté ho dojel holandský soupeř, který mu rozřízl pravou přední pneumatiku, ale i přesto dokázal dojet na 6.místě.