Hydroelektrárna

4.8/5 based on 8 reviews
a-1589786642.jpg

KORONAVIRUS: informace pro občany ORP Nymburk – PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO

Aktuální informace o přijatých opatřeních a případné pokyny od odpovědných institucí budou průběžně zveřejňovány v této aktualitě.

Contact Hydroelektrárna

Address :

Na Přístavě, 288 02 Nymburk, Czechia

Website : http://www.mesto-nymburk.cz/index.php%3Fsekce%3D4%26zobraz%3Dzastaveni-13-hydroelektrarna
Categories :
City : Nymburk

Na Přístavě, 288 02 Nymburk, Czechia
J
Jan Nováček on Google

Hezky udržovaná ekotechnická památka.
A nicely maintained ecotechnical monument.
P
Petr Šťastný on Google

Pěkné a zajímavé místo pro procházku a odpočinek.
Nice and interesting place for a walk and rest.
L
Ladislav Kutík (Atom) on Google

Jez s elektrárnou v Nymburce je součástí soustavy vodních děl na Labi, kterých je jen na území středních Čech 16. Labe, které hrálo významnou roli v opevnění středověkého města Nymburka, se začalo regulovat roku 1914. Nejprve byl vybudován jez, v letech 1919-1924 se pak stavěla na pravém břehu vodní elektrárna a na levém břehu plavební komora. Vysoce kultivované architektonické řešení v duchu rané moderny navrhl stejně jako v případě poněkud mladšího vodního díla v Kolíně František Roith. Prohlídky pouze na objednávku.
The weir with power plant in Nymburk is part of a system of water works on the Elbe River, which is only in the territory of Central Bohemia 16. The Elbe, which played an important role in the fortification of the medieval town of Nymburk then a hydroelectric power plant was built on the right bank and a lock chamber on the left bank. František Roith designed the highly cultivated architectural design in the spirit of early modernism, as in the case of the rather younger waterworks in Kolín. Tours on request only.
E
Eva Jordan on Google

Vodní elektrárna vystavěná spolu se zdymadlem v letech 1914-1924 patří k mnoha vodním dílům postaveným po vzniku republiky. Stavby byly vytvořeny podle návrhu Františka Roitha a dodnes ukazuje vyspělost našich architektů. Krásné dílo si můžete prohlédnout na žluté turistické značce, stojí to za to.
The hydroelectric power plant built together with the lock in the years 1914-1924 belongs to many water works built after the establishment of the republic. The buildings were created according to the design of František Roith and to this day show the maturity of our architects. You can see the beautiful work on the yellow tourist signs, it is worth it.
M
Miroslav Hlavička (Scalex) on Google

Nepřehlédnutelný objekt na Labi byl vybudován v raných poválečných letech po první světové válce. S regulací Labe se započalo už v roce 1914, k jezu později přibyla vodní elektrárna z architektonické dílny Františka Roitha. Turisté však mohou krásu této technické památky obdivovat většinou jen zvenčí. Pouze 1-2 dny v roce je interiér elektrárny na několik hodin zpřístupněn veřejnosti. Most přes Labe spojuje oba břehy cestou, která bohužel není bezbariérová, neboť je tam strmé schodiště. Spolu se stavbou elektrárny a plavební komory vznikl i přilehlý lesopark Ostrov v anglickém stylu.
An unforgettable building on the Elbe was built in the early postwar years after the First World War. The regulation of the Elbe River began in 1914, and later the hydroelectric power plant from František Roith's architectural workshop was added to the weir. However, tourists can only admire the beauty of this technical monument from outside. Only 1-2 days a year the power plant interior is open to the public for several hours. The bridge over the Elbe connects both banks by a path that is unfortunately not barrier-free, as there is a steep staircase. Along with the construction of the power plant and the lock chamber, the adjacent Ostrov forest park was built in the English style.
M
Marek Němeček on Google

Pěkné místo, časté místo procházek.
Nice place, frequent place for walks.
T
Tomas Podola on Google

Nádherné technické dílo, které určitě stojí za shlédnutí. Navíc okolí je úplně ideální na procházky.
A wonderful technical work that is definitely worth seeing. In addition, the surroundings are ideal for walks.
O
Olaf Vingelsson on Google

Rád bych se někdy podíval dovnitř, protože jako takový skanzen prvorepublikové techniky to musí být úžasné. Jinak stavba jako krajinný prvek krotí proud řeky a spojuje oba břehy, čímž vyzývá k procházkám v příjemném prostředí.
I would like to look inside sometimes because it must be amazing as such an open-air museum of the First Republic. Otherwise, the building as a landscape element tends to stream the river and connects both shores, calling for walks in a pleasant environment.

Write some of your reviews for the company Hydroelektrárna

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *