Nadměrné oděvy Ostrava (Nadměrky Hela s.r.o.) - Nádražní 1026/41

4.5/5 based on 8 reviews

Contact Nadměrné oděvy Ostrava (Nadměrky Hela s.r.o.)

Address :

Nádražní 1026/41, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz, Czechia

Phone : 📞 +797
Postal code : 702
Website : http://www.nadmerkyhela.cz/
Categories :

Nádražní 1026/41, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz, Czechia
D
Dana Ozvolda on Google

Ked potrebujete nadmernu velkost a neviete na seba zohnat nieco pekne a nositelne tento obchod ma tusim vsetko. Od spodneho pradla po kabaty. Veci si aj najnovsie siju sami. Maju kvalitne materialy a pekne modely az do velkosti 70. Majitelia sami potrebuju vacsie oblecenie a tesi ich zaujem zakaznikov, ktori su aj napriklad z Kosic. Drzim im palce aby sa im darilo!
When you need an oversized one and you can't find something nice for yourself, and I know this store is wearable. From underwear to coats. You also sow the latest things yourself. They have quality materials and nice models up to size 70. The owners themselves need more clothes and they are interested in customers who are also from Kosice, for example. I keep my fingers crossed for them to succeed!
A
Alois Sejkora on Google

Veliký výběr oděvů pro opravdové chlapy a dámy. Stojí to za to stavit se tam a určitě nepůjdete domů s prázdnou.
Large selection of clothes for real men and ladies. It's worth stopping there and you won't go home empty.
J
Jitka Petrušková on Google

3 dávám jen proto, že tam jsou nepříjemné prodavačky. Jinak je tam dobrý výběr ale ceny jsou šílené ????
3 I give just because there are annoying saleswoman. Otherwise there is a good choice but prices are crazy ????
R
Renátka Zlatíčko on Google

Velký výběr oděvů, ale pokulhává obsluha,starší paní by mohla být příjemnější k zákazníkům. Jinak doporučuji.
Large selection of clothing, but lagging staff, the elderly lady could be more pleasant to customers. Otherwise I recommend.
E
Endy on Google

Nejhorší obchod, kde jsem kdy byla. Výběr oděvů byl slušný, avšak paní, která zde prodává je neochotná a máte z ní dojem, že musíte vzít to první co vám ukázala, protože přece se nebude namáhat vám snad ukázat něco jiného. Nemluvě o tom, že poté co jsem přišla vrátit bundu, která nesedla (ještě ten stejný den) mi paní oznámila, že peníze nevrací, ale pouze se dá zboží vyměnit. Bunda však v požadované velikosti nebyla, no a teď si vybírejte něco co nechcete v hodnotě 3000 Kč jen protože už jste něco zaplatili. Opravdu otřesný obchod a už v životě do něj nevlezu.
The worst deal I've ever been. The choice of clothes was decent, but the lady who sells here is reluctant and you have the impression that you have to take the first thing she showed you, because she will not bother to show you anything else. Not to mention that after I came to return the jacket that did not fit (the same day), the lady informed me that she was not refunding the money, but only the goods could be exchanged. However, the jacket was not in the required size, and now choose something you don't want worth CZK 3,000 just because you have already paid for something. Really horrible business and I won't get into it in my life.
R
Roman Šampalík on Google

Malý ale velice šikovný obchod. V prvé řadě převelice ochotné prodavačky, hodně šikovné a trpělivé. Dlouho jsme se nesetkali z takovým vynikajícím přístupem vůči postižené osobě. Velký výběr moderního oblečení možnosti i úpravy dle přání zákazníka. Plná ochota spolupráce na vysoké úrovni.
A small but very handy shop. First of all, very helpful saleswomen, very clever and patient. We have not encountered such an excellent approach to a disabled person for a long time. Large selection of modern clothing options and adjustments according to customer requirements. Full willingness to cooperate at a high level.
L
Lucie Nalepová on Google

Vždy vybereme vhodné oblečení pro přítele.Pani na prodejně vždy pomohou s výběrem
We always choose suitable clothes for a friend. The shopkeepers will always help with the selection
K
Karel Slavik on Google

Super

Write some of your reviews for the company Nadměrné oděvy Ostrava (Nadměrky Hela s.r.o.)

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *